Balustrady dla niepełnosprawnych.

Osoby niepełnosprawne ruchowo muszą niemal na każdym kroku mierzyć się z trudnościami wynikającymi z ich ograniczonego sposobu poruszania się, a także przeszkodami, które spotykają na swojej drodze. Mimo ciągle rozwijającej się technologii oraz możliwości załatwienia coraz większej ilości spraw za pośrednictwem internetu, wciąż niektóre z działań wymagają osobistego stawiennictwa się w wyznaczonym miejscu. Także same osoby niepełnosprawne nie chcą być marginalizowane i pragną samodzielnie wykonywać podstawowe czynności, takie jak np. robienie zakupów czy podpisywanie dokumentów w urzędach. Dlatego też coraz częściej spotkać możemy znaczne udogodnienia dla ludzi niewidomych czy też poruszających się na wózku inwalidzkim w postaci nowoczesnych balustrad montowanych na podjazdach. Oczywiście, takie ułatwienia muszą być regulowane odpowiednimi normami prawnymi.

Gdzie powinny znajdować się balustrady dla niepełnosprawnych?


Obowiązujące obecnie polskie prawo nakazuje zamontowanie tego typu udogodnień budynkom użyteczności publicznej. Ma to na celu umożliwienie osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim oraz pozostałym osobom z ograniczonymi możliwościami intelektualnymi oraz ruchowymi na załatwienie codziennych spraw. Tak więc, balustrady odnajdziemy w szpitalach i innych placówkach medycznych, wszelkiego rodzaju urzędach czy sklepach. Coraz częściej także właściciele restauracji i kawiarni decydują się na zamontowanie tego typu udogodnień u siebie w lokalach. Niemniej, w przepisach odnajdziemy, że balustrady powinny być zainstalowane wszędzie tam, gdzie osoba niepełnosprawna musi pokonać drogę o wysokości 0,5 m.

Nowoczesne balustrady ze stali nierdzewnej.


Ze względu na najwyższe standardy bezpieczeństwa przy coraz większej ilości budynków decyduje się na montaż barierek ze stali nierdzewnej. To nowoczesne rozwiązanie, które zapewnia długotrwałe użytkowanie, a także znacznie większą odporność na czynniki atmosferyczne, a także uszkodzenia mechaniczne. Stal nierdzewna jest bowiem jednym z najtwardszych obecnie materiałów wykorzystywanych do produkcji tego rodzaju elementów.
 
Wszelkie prawa zastrzeżone.
O firmie | Najwyższa jakość | Galeria balustrad | Okucia jachtowe | Maszty flagowe | Kaskady i drabinki | Litery przestrzenne | Inne produkty | Symulator rat | Kontakt