Charakterystyka nowoczesnych balustrad.

Obowiązujące w Polsce przepisy prawa budowlanego sprawiają, że balustrady muszą być obligatoryjnie instalowane przy pracach wykończeniowych budynków użyteczności publicznej, ale także tych należących do prywatnych przedsiębiorców. Powstające udogodnienia mają na celu wyrównanie szans dla osób niepełnosprawnych, a także mają stanowić dla nich ułatwienie dostania się do środka lub poruszania się wewnątrz obiektu. Jednak nowoczesne balustrady znajdują znacznie więcej zastosowań i możemy znaleźć je także w prywatnych mieszkaniach i domach.

Wewnętrzne i zewnętrzne barierki


Najczęstszym podziałem, który przyjmuje się, by skategoryzować balustrady jest ten obejmujący miejsce ich zamontowania, a mianowicie dotyczy to ich instalacji wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. Obecnie, niezależnie od obszaru usytuowania barierek, najczęściej wykonuje się je ze stali nierdzewnej. Materiał ten charakteryzuje się niezwykłą wytrzymałością, solidnością oraz trwałością. Dodatkowym atutem zastosowania tego typu rozwiązania przy produkcji tych metalowych elementów jest także wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne, jak i również warunki atmosferyczne m.in. dużą wilgoć, opady deszczu lub śniegu czy też nadmierną ekspozycję na promieniowanie słoneczne. Z tego względu nowoczesne balustrady ze stali nierdzewnej spotkać możemy zarówno na balkonach i podjazdach, czy też schodach zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu.

Wyjątkowe wykończenia każdego budynku


Nie da się ukryć, że barierki coraz częściej nie tylko spełniają funkcję zabezpieczającą przed ewentualnym upadkiem, ale także stanowią element dekoracyjny. Stal nierdzewna nie jest bowiem jedynym materiałem, z którego mogą one zostać wytwarzane. Różnorodność tworzyw, z których są produkowane, jak i również możliwość montażu w rozmaitych kombinacjach kształtów powoduje, że balustrady tworzą wraz budynkami nowoczesną całość, która zachwyca wyglądem i stylem. Taki rodzaj wykończenia nadaje więc obiektowi nie tylko indywidualny charakter, ale również rzadko spotykaną prezencję.
 
Wszelkie prawa zastrzeżone.
O firmie | Najwyższa jakość | Galeria balustrad | Okucia jachtowe | Maszty flagowe | Kaskady i drabinki | Litery przestrzenne | Inne produkty | Symulator rat | Kontakt